Jak to bylo 2. a 3. den...

Snažím se rychle zabalit, nasnídat a stíhat Tila, kouknu na trackery, jsem někde kolem 12. místa. Uvidíme, jak to dneska pojede. Hodinky po vypnutí aktivity ukazovaly odpočinek 96 hodin, tak doufám, že ty 3 hodinky budou stačit. Asi nestačily, protože jet o kousek pomaleji, tak couvám. Profil tratě se nezměnil, akorát se kopečky ještě natáhly. Tak nějak se dokodrcám do Šternberka, kde dám pár životabudičů z Plzně a objevím potraviny, kde mají obrovské zavináče. Spolknu hned dva a vyrážím směr Olomouc. Zavináče a krasohledy zabraly, nohy se začínají pomalu roztáčet. Jo, málem bych zapomněl, je horko jako prase a čeká mě asi 15 km stoupání. Před Sv. Kopečkem dotankuji do plna a potkávám se s Robertem, kamarádem z Miles. Doprovodí mě ke Kopečku a jede si svojí trasu a já zas tu svojí. Svatý Kopeček, Olomouc a po pár fotkách pro Kubu na náměstí a Čížu na lávce dojíždíme s Peterem do oficiálního CP 2. etapy. Tady také dotankuji, připadám si, že mám spotřebu srovnatelnou s ruským Zilem. To nejhorší z tratě prý máme za sebou, teď by se to prý mělo jenom trochu vlnit, ale říkal to Číža a tomu se nedá věřit. Chtěl bych dojet až do Plumlova do konce 3. etapy, to bych měl mít v nohách cca 400 km od začátku. Někde v Náměšti na Hané objevuji fajnový minipivovar Jadrníček s ještě fajnovějším pivkem Višňák 11°. Posílám jich tam pár a nohy začínají cukat a jsou natěšené na další zátěž. Škoda, že takových pivovárků nebylo na trase více. Slunko zapadá, nohy se probudily a roztočily na požadovanou rychlost. Připadám si jako Reno Raines, noční jezdec, který projíždí krajinou, psanec, který loví jiné psance, bikepacker… Do Plumlova dojíždím v 22:30. Tilo uléhá do spacáku venku, Peter dobíjí baterky, Číža je zralý na spánek. Polknu připravený řízek, nějaké to pitivo a ulehám uvnitř na gauči, jen tak jak jsem. Přehodím přes sebe dres a šustku Miru od KWAKU, která zahřeje a bohatě stačí. Mám v plánu opět 3h spánku. Spacák jsem nevyndával záměrně, abych ráno mohl souputníkům ujet a nezdržoval se balením.

Ujeto 181 km, 17:25:33, nastoupáno 2595 m, spáleno 5013 kcal

Probouzím se a nadávám si, venku je světlo. Neuvědomuji si, že jsou venku rozsvícená světla. Jdu pro jistotu zkontrolovat Tila, který se akorát dobaluje, Peter mačká do telefonu a začíná se taky balit. Plán nevyndávat spacák se vyplatil a na trasu vyrážím asi minutu za Tilem a 5 minut před Peterem. Po pár kilometrech Tila dojíždím a vypadá to, že se z nás stane dvojice až do cíle. U rozhledny Kopaninka zapózujeme Čížovi za pitivo a valíme dál. Projíždíme Moravským krasem, takže je na co koukat. V jedné vesničce objevujeme Jednotu, kde posnídáme a Peter nás dojíždí akorát v okamžiku, když se vracíme zpět na trasu. Chvilku jedeme společně, než mu zase cuknem. U Macochy už jsme zase sami dva.

Trasa nám docela odsýpá, asi to bude tím, že lovím v paměti německá nebo anglická slovíčka a o trase moc nepřemýšlím. Naštěstí Tilo mluví trochu česky, každopádně kdyby nás někdo poslouchal, tak se utluče smíchy. Mluvíme o všem kolem závodů, máme hodně společného, jak závody, tak přátele. Letos s Tilem pojedeme 24h ME v Jihlavě a Bohemia Divide. Navíc zjišťuji, že Tilo zdolal Transcontinental Race (závod přes Evropu), tak se vyptávám na všechno, co by mě mohlo v létě pomoc. Nádherným trailem sjedeme do Adamova a k Alexandrově rozhledně vyjedeme docela svižně, v půlce ze sebe shodíme skoro všechny vrstvy. V Ochozu u Brna objevím pizzerii, kousek mimo trasu a nadlábneme se, bylo to třeba. Pak si musíme zajet na Babickou vyhlídku, asi největší Čížovina na trase, tyhle „kochačky“ nikdy nepochopím. V Líšni objevujeme zmrzlinu a Petera, který nás předjel, když jsme jedli. Jedeme dál a Peter hledá restauraci. Do cíle 3. etapy ještě musíme absolvovat jedny schody, Číža na ně má asi nějakou úchylku. V rest pointu dáváme výbornou pizzu, já pár krasohledů a Tilo pár limonád. Dojíždí nás Peter a koketuje s myšlenkou jet nonstop, že prý ještě nikdy nejel a chtěl by to zkusit. Do cíle nám schází 200 km a asi 3 výživné kopce, jinak by to měla být prý rovina.

Nám to vůbec nevadí, už jsme to párkrát absolvovali. První kopec je výživný a vypotím snad všechny tekutiny, co jsem do sebe před chvilkou dostal. Masarykův okruh, nedokončená dálnice od Hitlera, jedny zasraný schody. V Ivančicích přepadneme Tesco a vyzbrojíme se na noční jízdu a 156 km. Do Mikulova se nebudeme mít šanci někde občerstvit. Kousek za Ivančicemi Peter zvolní a jedeme s Tilem sami. Za chvilku jsme v M. Krumlově. Trasa z Krumlova není nijak náročná, tak kilometry utíkají docela rychle, až někde před Novými Mlýny absolvujeme terénní vložku metrovými kopřivami, to abychom asi neměli revma, díky Čížo. Zásoby pití se tenčí a hlavně na mě jde spací krize.

Projedeme Pálavou a přijedeme do Mikulova, kde krize ještě přitvrdila, naštěstí objevíme otevřenou benzínku a bereme ji útokem. Polévka, kafe a ostatní energetická šidítka pomáhají a vyrážíme dál směr soutok Moravy a Dyje, nejjižnější bod Moravy. Proletíme Lednici, mineme Valtice okolo Břeclavi (jedeme asi 5 km od cíle) a dáváme si 50 km časovku na soutok Moravy, Dyje a zpět. Cestou vidíme jeleny, kteří se pasou kousek od trasy. Loni tu pršelo, letos tu svítí slunce. Kousek před soutokem si dám 10 min. šlofíka, než se Tilo nají. Soutok je zdolán a na tachometru 32 km do cíle. Ty utečou jako nic, i když nadáváme jako špačci. V 9:38 jsme v cíli na krásném 8. místě, chvilku pokecáme s Čížou a klukama, co přijeli před námi a valíme na vlak.

Moravia Divide po druhé úspěšně za mnou. Ujeto 352 km, za 30:25:42. Nastoupáno 4472 m a spáleno 8256 kcal. Další Baldova bajkovina za mnou. Moravia Divide 722 km 12 000 m za 3 dny, 1 hodinu a 38 min. Rychleji o 2 hodiny než loni, a to jsem byl v cíli první. Konkurence byla veliká a nakonec z toho bylo krásné 8. místo. Zase jsem objevil spoustu krásných míst a potkal nové kámoše.

.místo

Výsledky Moravia Divide 2022

zdroj: https://ultrabikers.eu/moravia-divide-2022/ 

Moc děkuji rodině, kamarádům, Bikefactory Strakonice za připravené kolo, OutdoorKWAK za pomoc s výběrem spacáku a šustky. Fungovaly super a splnily plně očekávání na jedničku. Už se těším, jak je vyvětrám na Transcontinental Race…

Související produkty

KWAK Pánská větrovka Mira KWAK Pánská větrovka Mira 2
Produkt je k dispozici na objednávku
4 850 Kč
10
Máte chuť nechat si vyrobit větrovku na míru dle vaší fantazie? Tak právě u nás šijeme podle představ našich milých zákazníků. Větrovka KWAK je vhodná pro většinu ročních období, je anatomicky tvarovaná a proto je vhodná i na všechny outdoorové aktivity. Určitě se Vám již stalo, že Vás nečekaně přepadlo nepříznivé počasí, ale s naší lehkou šustkou KWAK už...
KWAK Spací pytel Rosnička R185 KWAK Spací pytel Rosnička R185 2
Produkt je k dispozici na objednávku
Péřové

KWAK Spací pytel Rosnička R185

KWAK
R185
7 550 Kč
10
Chystáte se na letní povyražení do přírody, na motorku, kolo nebo pod širák? V tom případě je Spací pytel Rosnička přímo pro Vás. Zabezpečí Váš komfort při spaní tak, aby Vám nebyla zima, nepromokli jste a zároveň abyste se v horkých nocích nepřehřívali. To a mnohem víc Vám zaručeně zajistí Spací pytel Rosnička R185 od značky KWAK s nanotechnologií. Spací...

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez komentáře

Nový komentář

Odpovídáte na komentář

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.