+
Portál o vědě, výzkumu a inovacích

Jsme nadšeni a hrdí, že se nám dostalo velkého uznání v podobě článku v prestižním magazínu 1012+, který si můžete přečíst přímo ze zdroje níže. Je pro nás opravdovou ctí, že nás jako firmu vybrali a rozhodli se nás prezentovat na tak významném místě. 1012+ je nejen pouhým magazínem, je to průvodce do světa inovace, podnikání a inspirace. Vydává se ve vybraných zemích a je určený těm, kdo chtějí být v obraze o nejnovějších trendy a úspěšných firmách. Přináší zajímavé články, rozhovory a příběhy, které oslovují čtenáře po celém světě. Pro nás je to nejenom prostor, ve kterém můžeme představit naši firmu a produkty širšímu publiku, ale také možnost sdílet naše hodnoty a filozofii s ostatními. Věříme, že kvalita našich spacáků a naše snaha o inovace nás opravňují k tomu, abychom se objevili na takové platformě. 1012+ je pro nás důkazem, že se vyplatí hledat nové přístupy a vytvářet něco skutečně výjimečného. Těší nás, že jsme se stali součástí tohoto významného média a že můžeme inspirovat a motivovat další podnikatele a nadšence do outdoorových aktivit. Tento článek nám dává další motivaci a potvrzuje nás v tom, že jsme na správné cestě. Těšíme se na to, co nás čeká v budoucnosti.

Jsme tým lidí, který se rozhodl zakotvit své kořeny v Liberecku a vydat se za svým byznysem pod Ještěd. Společně se spoluzakladateli Evou Hrstkovou, která pochází právě z Vratislavic nad Nisou, a Davidem Pařízkem, který se přesídlil za firmou až z Brna, vyvíjíme spacáky pod značkou KWAK, které Vás udrží v teple i na expedici v Himalájích. Jsme jediní na světě, kdo spojuje českou aplikovanou nanotechnologii s husím prachovým peřím. Z našeho původního nápadu na designový spacák na míru se stal úspěšný byznys, který nyní postupně rozšiřujeme do Evropy a za oceán.

Spolumajitel firmy, David Pařízek, zmiňuje, že před lety přijel do Vratislavic nad Nisou, aby osobně dohlédl na výrobu jeho spacáku. Tehdy ještě netušil, že se seznámí se šikovnou Evou Hrstkovou, která právě získala technologické vzory od končící firmy Alka Jany Červenkové. Díky podpoře libereckého kraje a Technické univerzity v Liberci tak začali spolupracovat i se společností Nanomembrane, která jim umožnila laminovat nanotechnologickou membránu na polyamidovou tkaninu. Tato inovace jim poskytla unikátní vlastnosti, které spacáky pod novou vznikající značkou KWAK odlišují od ostatních do dneška.

Během našeho podnikání jsme se setkali s mnoha výrobci membrán, ale žádná z nich se nemohla rovnat naší nanovlákenné membráně. V době pandemie COVID-19 se vlastnosti nanomateriálů staly ještě více populárními a my jsme se pyšnili, že jsme využili těchto technologií ve svých produktech. Naše membrána umožňuje tělu dýchat a zůstat v suchu i za nejnáročnějších podmínek. Jedinečnost našich spacáků spočívá v několika klíčových faktorech, jako je vysoká paropropustnost a vodní sloupec. Snažíme se najít optimální rovnováhu mezi těmito vlastnostmi, abyste se v našich spacácích cítili pohodlně a suchu. Impregnace DWR, kterou používáme na vnější tkaninu spacáků, je nejvyšší třídy C6.

Jsme pyšní na to, že jsme se svými spacáky pod značkou KWAK dokázali proniknout na trh s outdoorovým vybavením a získat si důvěru našich zákazníků. S našimi produkty můžete vyrazit na dobrodružství bez obav, protože víme, že jsme vytvořili něco skutečně výjimečného. Snažili jsme se přenést naše vášně a snahu do každého spacáku, který opouští naši výrobní dílničku. Každý detail byl pečlivě promyšlen, aby vám poskytl maximální pohodlí a ochranu před nepřízní počasí. Jsme rádi, že jsme mohli spojit moderní nanotechnologie s tradičními materiály a vytvořit tak inovativní spacáky, které vás udrží v teple i za extrémních podmínek.

Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří nám věří a podporují nás na naší podnikatelské cestě. Jsme nadšení, že můžeme být součástí Vašich dobrodružství a poskytovat Vám produkty, na které se můžete spolehnout. Ať už jste horolezci, trekaři nebo prostě milovníci přírody, naše spacáky jsou tu pro Vás, abyste si mohli užít každý okamžik bez obav.

Doufáme, že náš příběh inspiruje další podnikatele a motivuje je k hledání inovativních řešení a spojení tradičních hodnot s moderními technologiemi. Budeme se nadále snažit posouvat hranice a přinášet vám nejlepší produkty na trhu.

Doufáme, že náš příběh inspiruje další podnikatele a motivuje je k hledání inovativních řešení a spojení tradičních hodnot s moderními technologiemi. Budeme se nadále snažit posouvat hranice a přinášet vám nejlepší produkty na trhu. Děkujeme za Váš zájem o naši firmu a spacáky KWAK. Pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro Vás.

S přátelským pozdravem,

Váš tým KWAK

Viz autorovy články
Jana Kroulíková

Autorka článků pro BLOG KWAK, MgA. Jana Kroulíková, se dlouhodobě věnuje uměleckým činnostem ve spojení s oděvním a textilním odvětvím. Absolvovala nejprve bakalářský obor Oděvní a textilní návrhářství na Textilní fakultě Technické univerzity v Liberci. Poté úspěšně zakončila své studium magisterským oborem Tvorba ve veřejném prostoru v rámci výtvarného umění na Fakultě umění a architektury TUL. Od roku 2022 pracuje na nejrůznějších projektech pro firmu OutdoorKWAK s.r.o.

Komentáře (0)

V tuto chvíli bez komentáře

Nový komentář

Odpovídáte na komentář

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.