PÉŘOVÝ SPACÍ PYTEL KWAK

SYNTETICKÝ VRCHNÍ MATERIÁL S NANOVLÁKENNOU MEMBRÁNOU

Hned od začátku je důležité naučit se, jak se o péřový spacák správně starat. Díky pravidelné péči o něj prodloužíte jeho životnost a bude Vám vždy dobře sloužit.

SKLADOVÁNÍ

Jakmile si domů přivezete kvalitní spací pytel KWAK, je ideální najít pro něj vhodné suché místo na skladování. Může to být buď přímo ve skladovacím obalu KWAK nebo prostorné místo ve skříni, kde bude spací pytel zavěšen nebo volně rozložen. Spací pytel by pro dlouhodobé uložení neměl být zbytečně moc stlačený. Ideální je proto uzavíratelná skříň, kde se nedrží vlhkost a kde se z dlouhodobého hlediska nebude na produkt ani zbytečně prášit.

PŘEPRAVA

Každý spací pytel KWAK dodáváme se skladovacím (Polyester) a kompresním obalem (Polyamid, čtyři stahovací popruhy). Kompresní obal slouží ke snížení objemu spacího pytle až o 85 % a tím usnadňuje jeho přepravu. Současně chrání spací pytel před poškozením a ušpiněním. Každé takové stlačení ale opotřebovává izolační náplň, a proto by se kompresní obal měl používat jen po nezbytně dlouhou dobu. Po každém výletě je vhodné skladovat spací pytel v nestlačeném stavu, například v našem skladovacím obalu nebo volně položený ve skříni.

PŘED KAŽDÝM POUŽITÍM

Před každým použitím spací pytel KWAK naklepejte, aby se náplň v komorách mohla rovnoměrně rozmístit. Díky vhodnému rozložení peří si zajistíte správnou tepelnou izolaci.

PO KAŽDÉM POUŽITÍ

Po každém výletě, případně v dobrých podmínkách i v průběhu cesty, nechte spací pytel KWAK před uskladněním pořádně vyvětrat a vysušit. Dávejte pozor, abyste spací pytel nedali přímo na radiátor, ani ho nepokládali poblíž radiátorů či jiných topných těles. Mohlo bych dojít k deformaci či narušení vrchního syntetického materiálu, v nejhorším případě k propálení. Spací pytel můžete nechat vyschnout na slunci. Nenechávejte ho však na rozpáleném místě přespříliš dlouhou dobu. Stinné místo zajistí, aby Vám nevybledla sytost barev textilních materiálů.

PRANÍ

Pokud se na Vašem spacím pytli objeví pouze drobné nečistoty, rozhodně není nutné ho prát. Velmi dobře Vám poslouží vlhký hadřík s případným použitím trochy mýdlové vody. Skvrnu velmi jemně vyčistíte. V žádném případě nepoužívejte nadměrnou sílu, aby nedošlo k prodření či vytahání materiálu.

V případě, že si výrobek zašpiníte od smůly, může Vám pomoci jemný hadřík a technický benzín. Jemnými krouživými pohyby tak nečistotu snadno odstraníte.

Často se stává, že se zašpiní jen určitý segment výrobku, například u žen se okolí obličeje a krku může více špinit od make-upu. Nemusíte tedy hned prát celý produkt, ale ručně přeperte v ruce jen danou část s pomocí hadříku a mýdlové vody.

Jakmile Váš spací pytel bude v horším stavu, je možné ho vyprat, i když se doporučuje minimalizovat počty praní. Ideálně jen v nevyhnutelném případě. Předchází vždy řádné vyvětrání a vysušení doma nebo na čerstvém vzduchu, čímž spací pytel vyčichne od pachů. Pokud Vám spacák pouze nevoní, zkuste ho nejprve dát pouze do sušičky a použít vonné ubrousky do sušičky. Pokud je však nezbytné spací pytel vyprat, postupujte dle následovných pokynů.

Sami doma perte spací pytel jen v případě, že máte bubnovou sušičku prádla. V opačném případě se obraťte na specializovanou a profesionální službu na čištění peří.

Nikdy nepoužívejte žádné běžné prací prostředky, chemické prostředky, ani aviváž. Ty mohou odstranit potřebné oleje a tuky z peří, díky kterým má peří své unikátní vlastnosti izolace. Ideálně před praním spacího pytle Vaši pračku pořádně vyčistěte od předešlých pracích prostředků. Pro odstranění zbytků nečistot či prášku použijte i horkou vodu a poté zapněte krátký cyklus máchání s prázdnou pračkou.

Vždy používejte pouze speciální tekuté prostředky určené na peří. Doporučujeme použít prací prostředek značky NIKWAX, který není vůči peří agresivní. Navíc se dobře vymývá, nenaruší jeho strukturu a nekrystalizuje v jemných záhybech náplně.

Před samotným praním zapněte všechny zipy. Péřový spací pytel perte v pračce na 30 °C a vložte k němu tři tenisové míčky (nebo speciální prací míčky). Pro většinu spacích pytlů můžete použít běžnou pračku, jakmile má však Váš pytel náplň přesahující 1 kg, měli byste použít velkou pračku nebo ho nechat odborně vyčistit jinde. Taktéž nepoužívejte pračku s vrchním plněním, její mechanismus je na spací pytel příliš hrubý. Nastavte program na jemné praní nebo na sportovní oblečení. Pokud Vaše pračka nemá ani jeden z výše zmíněných programů, rozhodně v ní produkt neperte. Po vyprání nechte pytel odstředit víckrát, poprvé na 400 otáček, poté maximálně na 600 otáček. Podle potřeby odstředění opakujte. Vyvarujte se odstřeďování na vyšší otáčky. Cyklus ždímání v pračce můžete zcela vynechat. Hlavně spací pytel neždímejte silou rukama.

SUŠENÍ

Spací pytel KWAK je nutné sušit v bubnové sušičce opět se třemi tenisovými míčky! Ty pomůžou natřepání a rovnoměrnému rozmístění peří v komorách. Teplota horkého vzduchu nesmí být vyšší než 50 °C. Po prvním vysušení je možné, že peří nebude rovnoměrně rozprostřené a bude třeba ho správným naklepáním rovnoměrně rozptýlit a sušení zopakovat. Spací pytel můžete nechat nejdříve i volně vykapat, nejdéle však po dobu 2 - 3 h. Cyklus sušení v sušičce opakujte klidně i na 5-krát. Stále dokola, po každém cyklu sušení, výrobek naklepávejte a případné vzniknuté cucky z nahromaděného peří uvnitř komor jemně ručně rozvolňujte. Do bubnu sušičky je možné dát vonné ubrousky do sušičky, případně látkový kapesník, na který dáte trochu aviváže a vložíte ho též do sušičky. Doporučujeme aviváž od značky DEDRA.

Bodové shrnutí:
 • Důkladně vyčistěte pračku od předešlých prášků
 • Zapněte všechny zipy
 • Dejte spacák do pračky a přihoďte k němu 3 tenisáky
 • Použijte vhodný prací prostředek určený na peří (NIKWAX)
 • Zvolte program na jemné praní/sportovní oblečení
 • Perte na 30 °C
 • Odstřeďování na 400 otáček
 • Velmi opatrně vyndejte a naklepejte
 • Odstřeďování podruhé max. na 600 otáček
 • Nechte vysušit v bubnové sušičce se 3 tenisáky max. na 50 °C
 • Vyndejte, natřepejte, nechte volně rozložený
 • Nestlačený uskladněte na suché místo

Pokud si nejste jisti, že proces praní i sušení zvládnete, rozhodně doporučujeme zanést spací pytel k odborníkům, není to drahé. Je riziko, že při nesprávném zacházení se může komora vytrhnout ze švu a peří se tak dostane, kam nemá. Z důvodu složité technologie šití je poté velmi náročné chybu napravit.

Z těchto důvodů vždy opravdu řádně promyslete, zda je nezbytné spací pytel již prát. Případně zvažte variantu koupi nového spacího pytle. Po praní nesmíme očekávat, že produkt vytáhneme jako nový. S každým dalším praním se vlastnosti spacáku jen pomalu zhoršují, pomoct však dokážete správnými pracími prostředky.

ŽEHLENÍ

Péřové výrobky KWAK se nesmí žehlit. Došlo by tak k jejich trvalému poškození.

MECHANICKÉ POŠKOZENÍ

Spací pytle plněné prachovým peřím jsou velmi jemné, a proto se může stát, že se při náročnějších tripech nebo horolezení zatrhnou či větším třením poškodí. Těmto formám poškození nelze předejít ani u toho nejdokonaleji navrženého spacáku, proto se na takovéto poruchy nevztahuje naše záruka.

Když se Vám však spací pytel poškodí, můžete ho k nám přinést a my Vám ho opravíme. Případně Vám nyní poradíme, co si počít přímo na cestě a jak postupovat, abyste se o produkt dobře postarali a uchovaly vnitřní náplň.

Pokud na Vašem spacáku vznikne viditelně prodřené místo či malá trhlina, doporučujeme použít obyčejnou lepící pásku. Materiál okolo trhliny dobře očistěte a usušte. Peří co nejvíce zastrčte dovnitř, materiál jemně stlačte (pomalu, jinak peří vyletí ven) a poté zalepte izolepou do kříže.

Při větších protrženích buď postupujte stejně a spací pytel k nám ihned dopravte na opravu nebo je tu druhá, nouzová, varianta, a to použití samolepící záplaty s tlakově sensitivní lepící plochou, která je vhodná pro nylon. Prodává se například páska Tenacious Tape™ nebo Betrafol® Tape. Záplata vydrží i obtížnější podmínky. Pokud se po čase odlepí, zanechá po sobě olepená místa na materiálu. Na jejich odstranění opět dobře poslouží hadřík a technický benzín.

Mnoho dalších běžných poruch lze vyřešit a opravit v naší dílně KWAK, například úplná výměna zipů. Tomu lze opět dobře předcházet jemným zacházením. Pokud by se Vám zip zasekl, nikdy za něj netahejte silou. Lze použít mýdlovou vodu na uvolnění. Také se dá peří zcela vyměnit či přikoupit další na doplnění do komor spacího pytle KWAK.

Zaručujeme Vám, že při správné péči a údržbě Vám bude výrobek dlouho a dobře sloužit a bude Vám tak nabízet nepřebernou škálu dobrodružství a zážitků na cestách.

PÉŘOVÉ OBLEČENÍ KWAK

SYNTETICKÝ VRCHNÍ MATERIÁL S NANOVLÁKENNOU MEMBRÁNOU

Hned od začátku je důležité naučit se, jak se o péřové oblečení správně starat. Díky pravidelné péči o něj prodloužíte jeho životnost a bude Vám vždy dobře sloužit.

SKLADOVÁNÍ

Jakmile si domů přinesete kvalitní péřové oblečení KWAK, je ideální najít pro něj vhodné suché místo na uložení. Může to být buď přímo ve skříni pověšené na ramínku, kde bude dostatečný prostor a oblečení nebude zbytečně stlačeno nebo volně rozložené ve skříni. Na oblečení nepokládejte nic těžkého. Oblečení by pro dlouhodobé uložení nemělo být zbytečně moc stlačené. Ideální je proto uzavíratelná skříň, kde se nedrží vlhkost a kde se z dlouhodobého hlediska nebude na produkt ani zbytečně prášit. Používejte též vhodná ramínka, která nebudou produkt bodově stlačovat na malém místě, mohlo by dojít k deformaci materiálu či k jeho postupnému prodření.

PŘEPRAVA

Péřové oblečení KWAK převážejte, co nejméně stlačené, případně stlačené jen po dobu nezbytně nutnou. Poté oděv rozložte, proklepejte a nechte dostatečný čas a prostor na vrácení se do původního stavu. Vzduch se dostane zpět do komor a teprve poté může oblečení plnit svou funkci správně. V žádném případě oblečení KWAK nežehlete. Vrchní materiál se po čase a proklepání sám narovná. Na přání lze k oblečení KWAK případně dokoupit kompresní obal z polyamidu. Kompresní obal slouží ke snížení objemu oblečení až o 85 % a tím usnadňuje jeho přepravu. Současně chrání oblečení před poškozením a ušpiněním. Každé takové stlačení ale opotřebovává izolační náplň, a proto by se kompresní obal měl používat jen po nezbytně dlouhou dobu.

PŘED KAŽDÝM POUŽITÍM

Před obléknutím péřového oblečení KWAK mírně naklepejte, aby se náplň v komorách mohla rovnoměrně rozmístit. Díky vhodnému rozložení peří si zajistíte správnou tepelnou izolaci.

PO KAŽDÉM POUŽITÍ

Po každém použití péřového oblečení v nepříznivém či vlhkém počasí, nechte oblečení KWAK pořádně vyvětrat a vysušit. Dávejte pozor, abyste oblečení nedali přímo na radiátor, ani ho nepokládali poblíž radiátorů či jiných topných těles. Mohlo bych dojít k deformaci či narušení vrchního syntetického materiálu, v nejhorším případě k propálení. Oblečení můžete nechat vyschnout na slunci. Nenechávejte ho však na rozpáleném místě přespříliš dlouhou dobu. Stinné místo zajistí, aby Vám nevybledla sytost barev textilních materiálů.

PRANÍ

Pokud se na Vašem oblečení objeví pouze drobné nečistoty, rozhodně není nutné ho prát. Velmi dobře Vám poslouží vlhký hadřík s případným použitím trochy mýdla. Skvrnu velmi jemně vyčistíte. V žádném případě nepoužívejte nadměrnou sílu, aby nedošlo k prodření či vytahání materiálu.

V případě, že si výrobek zašpiníte od smůly či od šmíru, může Vám pomoci jemný hadřík a technický benzín. Jemnými krouživými pohyby tak nečistotu snadno odstraníte.

Často se stává, že se zašpiní jen určitý segment výrobku, například u žen se okolí obličeje a krku může více špinit od make-upu. Nemusíte tedy hned prát celý produkt, ale ručně přeperte v ruce jen danou část s pomocí hadříku a mýdlové vody.

Jakmile Vaše oblečení KWAK bude v horším stavu, je možné ho vyprat, i když se doporučuje minimalizovat počty praní. Ideálně jen v nevyhnutelném případě. Předchází vždy řádné vyvětrání a vysušení doma nebo na čerstvém vzduchu, čímž oděv vyčichne od pachů. Pokud Vám oblečení pouze nevoní, zkuste ho nejprve dát pouze do sušičky a použít vonné ubrousky do sušičky. Pokud je však nezbytné oděv vyprat, postupujte dle následovných pokynů.

Sami doma perte péřové oblečení jen v případě, že máte bubnovou sušičku prádla. V opačném případě se obraťte na specializovanou a profesionální službu na čištění peří.

Nikdy nepoužívejte žádné běžné prací prostředky, chemické prostředky, ani aviváž. Ty mohou odstranit potřebné oleje a tuky z peří, díky kterým má peří své unikátní vlastnosti izolace. Ideálně před praním Vaši pračku pořádně vyčistěte od předešlých pracích prostředků. Pro odstranění zbytků nečistot či prášku použijte i horkou vodu a poté zapněte krátký cyklus máchání s prázdnou pračkou.

Vždy používejte pouze speciální tekuté prostředky určené na peří. Doporučujeme použít prací prostředek značky NIKWAX, který není vůči peří agresivní. Navíc se dobře vymývá, nenaruší jeho strukturu a nekrystalizuje v jemných záhybech náplně.

Před samotným praním zapněte všechny zipy. Péřové oblečení perte v pračce na 30 °C a vložte k němu dva až tři tenisové míčky (nebo speciální prací míčky). Pro většinu oblečení můžete použít běžnou pračku. Nepoužívejte však pračku s vrchním plněním, její mechanismus je na péřové oblečení příliš hrubý. Nastavte program na jemné praní nebo na sportovní oblečení. Pokud Vaše pračka nemá ani jeden z výše zmíněných programů, rozhodně v ní produkt neperte. Po vyprání můžete nechat oblečení odstředit na co nejnižší otáčky, poprvé na 400 otáček, poté maximálně na 600 otáček. Podle potřeby odstředění opakujte. Vyvarujte se odstřeďování na vyšší otáčky. Cyklus ždímání v pračce můžete zcela vynechat a pouze vodu opravdu jemně z oblečení vymačkejte! Oblečení hlavně neždímejte silou rukama.

SUŠENÍ

Oblečení KWAK je nutné sušit v bubnové sušičce opět s tenisovými míčky! Ty pomůžou natřepání a rovnoměrnému rozmístění peří v komorách. Teplota horkého vzduchu nesmí být vyšší než 50 °C. Po prvním vysušení je možné, že peří nebude rovnoměrně rozprostřené a bude třeba ho správným naklepáním rovnoměrně rozptýlit a sušení zopakovat. Oblečení můžete nechat nejdříve i volně vykapat, nejdéle však po dobu 2 - 3 h. Cyklus sušení v sušičce opakujte klidně i na 5-krát. Stále dokola, po každém cyklu sušení, výrobek naklepávejte a případné vzniknuté cucky z nahromaděného peří uvnitř komor jemně ručně rozvolňujte. Do bubnu sušičky je možné dát vonné ubrousky do sušičky, případně látkový kapesník, na který dáte trochu aviváže a vložíte ho též do sušičky. Doporučujeme aviváž od značky DEDRA.

Bodové shrnutí:
 • Důkladně vyčistěte pračku od předešlých prášků
 • Zapněte všechny zipy
 • Dejte oblečení do pračky a přihoďte k němu 2 až 3 tenisáky
 • Použijte vhodný prací prostředek určený na peří (NIKWAX)
 • Zvolte program na jemné praní/sportovní oblečení
 • Perte na 30 °C
 • Odstřeďování na 400 otáček
 • Velmi opatrně vyndejte a naklepejte
 • V případě nutné potřeby nechte znovu odstředit max. na 600 otáček
 • Nechte vysušit v bubnové sušičce se 3 tenisáky max. na 50 °C
 • Vyndejte, natřepejte, nechte volně rozložené
 • Nestlačené uskladněte na suché místo

Pokud si nejste jisti, že proces praní i sušení zvládnete, rozhodně doporučujeme zanést oblečení k odborníkům, není to drahé. Je riziko, že při nesprávném zacházení se může komora vytrhnout ze švu a peří se tak dostane, kam nemá. Z důvodu složité technologie šití je poté velmi náročné chybu napravit.

Z těchto důvodů vždy opravdu řádně promyslete, zda je nezbytné oblečení již prát. Pokud je oděv opravdu ve špatném stavu, zvažte variantu koupi nového oblečení. Po praní nesmíme očekávat, že produkt vytáhneme jako nový. S každým dalším praním se vlastnosti pomalu zhoršují, pomoct však dokážete správnými pracími prostředky.

ŽEHLENÍ

Péřové výrobky KWAK se nesmí žehlit. Došlo by tak k jejich trvalému poškození.

MECHANICKÉ POŠKOZENÍ

Oblečení plněné prachovým peřím je velmi jemné, a proto se může stát, že se při náročnějších tripech nebo horolezení zatrhnou či větším třením poškodí. Těmto formám poškození nelze předejít ani u toho nejdokonaleji navrženého oděvu, proto se na takovéto poruchy nevztahuje naše záruka.

Když se Vám však spací pytel poškodí, můžete ho k nám přinést a my Vám ho opravíme. Případně Vám nyní poradíme, co si počít přímo na cestě a jak postupovat, abyste se o produkt dobře postarali a uchovaly vnitřní náplň.

Pokud na Vašem oblečení vznikne viditelně prodřené místo či malá trhlina, doporučujeme použít obyčejnou lepící pásku. Materiál okolo trhliny dobře očistěte a usušte. Peří co nejvíce zastrčte dovnitř, materiál jemně stlačte (pomalu, jinak peří vyletí ven) a poté zalepte izolepou do kříže.

Při větších protrženích buď postupujte stejně a oblečení k nám ihned dopravte na opravu nebo je tu druhá, nouzová, varianta, a to použití samolepící záplaty s tlakově sensitivní lepící plochou, která je vhodná pro nylon. Prodává se například páska Tenacious Tape™ nebo Betrafol® Tape. Záplata vydrží i obtížnější podmínky. Pokud se po čase odlepí, zanechá po sobě olepená místa na materiálu. Na jejich odstranění opět dobře poslouží hadřík a technický benzín.

Mnoho dalších běžných poruch lze vyřešit a opravit v naší dílně KWAK, například úplná výměna zipů. Tomu lze opět dobře předcházet jemným zacházením. Pokud by se Vám zip zasekl, nikdy za něj netahejte silou. Lze použít mýdlovou vodu na uvolnění. Také se dá peří zcela vyměnit či přikoupit další na doplnění do komor oblečení KWAK.

Zaručujeme Vám, že při správné péči a údržbě Vám bude výrobek dlouho a dobře sloužit a bude Vám tak nabízet nepřebernou škálu dobrodružství a zážitků na cestách.

HARDSHELL PRODUKTY KWAK

SYNTETICKÝ VRCHNÍ MATERIÁL S NANOVLÁKENNOU MEMBRÁNOU

Hned od začátku je důležité naučit se, jak se o hardshellový produkt správně starat. Díky pravidelné péči o něj prodloužíte jeho životnost a bude Vám vždy dobře sloužit.

PO KAŽDÉM POUŽITÍ

Po každém výletě, případně v dobrých podmínkách i v průběhu cesty, nechte produkt KWAK před uskladněním pořádně vyvětrat a vysušit. Dbejte důraz na to, abyste výrobek nevystavovali zbytečnému horku, nenechávali ho na přímém slunci, ani poblíž radiátorů či jiných topných těles. Mohlo bych dojít k deformaci či narušení vrchního syntetického materiálu, v nejhorším případě k propálení. Stinné místo zajistí, aby Vám nevybledla sytost barev textilních materiálů.

PRANÍ

Pokud se na Vašem produktu KWAK objeví pouze drobné nečistoty, není nutné ho prát. Velmi dobře Vám poslouží vlhký hadřík s případným použitím trochy mýdlové vody. Skvrnu snadno vyčistíte. Nepoužívejte však nadměrnou sílu, aby nedošlo k prodření materiálu.

V případě, že si výrobek zašpiníte od smůly, může Vám pomoci jemný hadřík a technický benzín. Jemnými krouživými pohyby tak nečistotu snadno odstraníte.

Jakmile Váš produkt bude v horším stavu, je dobré ho vyprat. Na rozdíl od péřových výrobků, hardshellovým produktům s membránou praní svědčí. Oblečení je dobré vyprat pokaždé, když se v něm řádně zpotíte. Materiál funguje na principu propouštění potu ven, ale zábraně průniku vody dovnitř. Vzhledem k tomu, že při větší aktivitě z našeho těla nevylučujeme pouze vodu, ale i sůl a další látky, membrána se těmito látkami zvnitřku obalí a zabrání tak úniku vodních par ven. Poté dochází k mylným přesvědčením, že produkt již ztratil své unikátní vlastnosti.

Vždy použijte specializovaný tekutý prací prostředek, doporučujeme například značku NIKWAX. Nepoužívejte aviváž, změkčovače ani bělící prostředky. Výrobek je možné jemně chemicky čistit. Ideálně před praním Vaši pračku pořádně vyčistěte od předešlých pracích prostředků. Pro odstranění zbytků nečistot či prášku použijte i horkou vodu a poté zapněte krátký cyklus máchání s prázdnou pračkou.

Před samotným praním zapněte všechny zipy. Produkt perte v pračce na 30 °C. Nastavte program na jemné praní nebo na sportovní oblečení. Cyklus máchání je vhodné nechat běžet dvakrát. Vyvarujte se odstřeďování na vyšší otáčky. Ždímání v pračce je lepší zcela vynechat. Hlavně výrobek neždímejte silou rukama.

IMPREGNACE

Výrobky s membránou je dobré po vyprání ještě vlhké naimpregnovat. Je vhodné aplikovat impregnaci vždy po třech až čtyřech vypráních, dle výrobce. Doporučujeme značku NIKWAX. Díky této údržbě zajistíte dlouhou životnost výrobku a výborné funkční vlastnosti.

SUŠENÍ

Produkty KWAK doporučujeme sušit v bubnové sušičce na max. teplotou 50 °C na cca půl hodiny. Díky teplu dojde k regeneraci vodoodpudivých aplikací DWR za současného zachování prodyšnosti. Do bubnu sušičky je možné dát vonné ubrousky do sušičky, případně látkový kapesník, na který dáte trochu aviváže a vložíte ho též do sušičky. Doporučujeme aviváž od značky DEDRA.

Bodové shrnutí:
 • Důkladně vyčistěte pračku od předešlých prášků
 • Zapněte všechny zipy
 • Dejte produkt do pračky
 • Použijte vhodný prací prostředek určený na membránové oblečení (NIKWAX)
 • Zvolte program na jemné praní/sportovní oblečení
 • Perte na 30 °C
 • 2x cyklus máchání
 • Nechte vysušit v bubnové sušičce
 • Vyndejte
 • Uskladněte na suché místo

Oproti péřovým výrobkům, zde je přínosné produkty prát, jelikož obnovují správné fungování aplikovaných technologií. Doporučujeme výrobky při běžném používání prát 1 – 2x za rok.

ŽEHLENÍ

Hardshellové výrobky KWAK s nanovlákennou membránou nežehlete. Mohlo by tak dojít k jejich trvalému poškození. Doporučujeme je nechat vyvěsit na ramínku.

Doporučujeme je místo žehlení vysušit v sušičce. Díky hřejivé teplotě se tak obnoví vodoodpudivá membrána s aplikací DWR a napomůže lepšímu fungování. 

MECHANICKÉ POŠKOZENÍ

Když se Vám produkt poškodí, můžete ho k nám přinést a my Vám ho opravíme.

Při větších protrženích buď produkt dopravte na opravu k nám nebo je tu druhá, nouzová, varianta, a to použití samolepící záplaty s tlakově sensitivní lepící plochou. Prodává se například páska Tenacious Tape™ nebo Betrafol® Tape. Záplata vydrží i obtížnější podmínky. Pokud se po čase odlepí, zanechá po sobě olepená místa na materiálu. Na jejich odstranění opět dobře poslouží hadřík a technický benzín.

Mnoho dalších běžných poruch lze vyřešit a opravit v naší dílně KWAK, například úplná výměna zipů. Tomu lze opět dobře předcházet jemným zacházením. Pokud by se Vám zip zasekl, nikdy za něj netahejte silou. Lze použít mýdlovou vodu na uvolnění.

Zaručujeme Vám, že při správné péči a údržbě Vám bude výrobek dlouho a dobře sloužit a bude Vám tak nabízet nepřebernou škálu dobrodružství a zážitků na cestách.

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.