NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml
NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml

NIKWAX Down Wash Direct - 300 ml

Nový NIKWAX Down Wash Direct® je prvním výrobkem speciálně navrženým k čistění a údržbě přírodního a hydrofobního peří. Poskytuje snadné řešení pro péči o oblečení a spací pytle plněné přírodním i ošetřeným peřím.

NIKWAX Down Wash Direct® zaručuje vynikající čistící účinky, udržuje nebo zvyšuje vodoodpudivost všech druhů hydrofobního peří a vnějšího povrchu látky u oblečení a spacích pytlů plněných peřím a zlepšuje vodoodpudivost přírodního peří, které absorbuje 40x méně vody.

Produkt je skladem
350 Kč
S DPH Bez ceny přepravy * Doručení do 24 - 48 hodin
 

Snadno použitelný čisticí prostředek NIKWAX Down Wash Direct® pro praní oblečení a spacích pytlů plněné přírodním a hydrofobním peřím. NIKWAX Down Wash Direct® účinně čistí, zároveň obnovuje a oživuje vodoodpudivost a izolační vlastnosti.

Spací pytle je nejlépe prát v pračce nebo ručně (pokud nemáte minimální 8 kg velikost bubnu), ve vaně nebo v jiné nádobě a následně vyždímat v pračce a poté sušit v sušičce.

Jak použít Down Wash Direct

Pro čištění těžko odstranitelných skvrn použijte neředěný NIKWAX Down Wash Direct® pomocí houbičky nebo měkkého nylonového kartáče. Odstraňte všechny části, které nejsou vhodné pro praní. Před použitím dobře protřepejte. Respektujte symboly uvedené na štítku výrobku.

Aplikace - Pračka
  1. Ze zásobníku na prací přípravky odstraňte všechny zbytky pracího prášku.
  2. Do pračky vložte maximálně 2 kusy oděvu.
  3. Použijte minimálně NIKWAX Down Wash Direct® 250 ml prostředku u spacího pytle a 100 ml prostředku u oblečení (bundy, kalhoty, kraťasy, sukně). Po použití víčko vypláchněte.
  4. Perte podle instrukcí uvedených na oděvu se třemi tenisáky, nejlépe při nízké teplotě cca 30°C a nízkých otáčkách cca 400 při ždímání. Ždímejte vícekrát. Poprvé na 400 otáček a pak max. na 600 otáček. Podle potřeby odstředění opakujte.
Aplikace - Ruční (používejte rukavice)
  1. Ve vhodné nádobě přidejte 200 ml NIKWAX Down Wash Direct® do 12 – 15 litrů vlažné vody.
  2. Ponořte výrobek a důkladně promáchejte, aby se směs promíchala a výrobek se úplně namočil.
  3. Ponechte výrobek podobu 5 – 10 minut zcela namočený a potom znovu důkladně promáchejte.
  4. Důkladně vymáchejte v čisté vodě, dokud voda není čistá.
Aplikace - Sušení
  1. Sušte v sušičce se třemi míčky do sušičky. Teplota horkého vzduchu nesmí být vyšší než 50°C, pokud je to dovoleno výrobcem při nízké teplotě 30°C, dokud nezmizí všechny péřové chumáče.
  2. Nesušíte-li v sušičce, je dobré oblečením nebo spacím pytlem v pravidelných intervalech pořádně zatřepat. Natřásejte a opakovaně rozdělujte slepené chuchvalce peří, usnadníte tím proces schnutí a obnovení původního objemu a prachovosti.

Pozor! Nebezpečí vážného poranění očí. Udržujte mimo dosah dětí. V případě zasažení očí vypláchněte oči okamžitě velkým množstvím vody a vyhledejte lékaře. Při požití nevyvolávejte zvracení, vyhledejte okamžitě lékaře a ukažte mu štítek tohoto výrobku.
Hmotnost náplně
300 ml
Značka
NIKWAX
Záruční doba
24 měsíců
NIKDWD300
5 ks
Z jakých jednotlivých látek se skládá Nikwax a jak funguje?

Před pětadvaceti lety vyvinul a patentoval Nick Brown, zakladatel Nikwax, vodoodpudivý elastomer Nikwax TX.10i.

Elastomer TX.10i se používá na EVA, stejném materiálu, který je používán na výrobu pružných podrážek bot. U tohoto patentu se jedná o modifikaci molekulární struktury o Ocokerit (zemní vosk), který je typický svou křehkostí. Tato změna způsobila posílení molekuly, která se chová velmi elasticky a pružně. Polymer TX.10i je aktivní hlavní složkou ve všech Nikwax výrobcích, které se používají na obuv a textil. Toto je technologie, která dává našim výrobkům vysokou funkčnost. Při ošetření Nikwax je textilní a kožená struktura látky obalena vrstvou molekul vodoodpudivé a elastické TX.10i. Tyto molekuly se váží na vše, co absorbuje vodu, a zároveň zanechávají prostor mezi jednotlivými vlákny volný a prodyšný. Nikwax impregnace se pohybuje a ohýbá zároveň s textilními a koženými vlákny. Proto je Nikwax impregnace funkční i po několika vypráních a neztrácí nic na své funkčnosti narozdíl od jiných srovnatelných výrobků, které musejí být aplikovány po každém praní.

Elastomer TX.10i umožňuje textilu větší zátěž. I při špinění textilu, kdy se špínou obalují jednotlivá vlákna a tím zaniká prodyšný prostor, je zachována lepší rozpínavost. Impregnace dále zajišťuje, že jsou vlákna látky potažena elastickým polymerem, a tím je zlepšena jejich pružnost. Tím je možné vlákna ohýbat až do určitého bodu a opět bez poškození vrátit do původního stavu. Ošetřená vlákna je možné více zatěžovat, aniž dochází k jejich trvalé deformaci.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

4 dalších produktů ve stejné kategorii

Produkt byl přidán do seznamu přání
Produkt přidán k porovnání.